; ...:AZS Klub Uczelniany Akademii Pomorskiej w Słupsku:...
Header image
Akademii Pomorskiej w Słupsku
  

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

taekwon-do itf

Sekcja powstała w listopadzie 2004 roku. Założycielem był Karol Winiszewski (wtedy 8 kup).

"Przyjechałem na studia i chciłem nadal trenować TKD. Niestety na terenie miasta nie było żadnego klubu, w którym mógłbym kontynuować swoje treningi. Postanowiłem więc założyć własną sekcję - z perspektywy czasu, pomysł dość szalony. Pamiętam, że mój ówczesny Trener podszedł do tematu dość sceptycznie. Jednak pomógł mi - zrobiliśmy pokaz na Wydziale Edukacyjno - Filozoficznym. Przyszło mnóstwo osób, a bezpośrednio po pokazie na listę chętnych wpisało się ponad 80 osób.

Zaczęły się treningi, większość, bo około 95% prowadziłem sam - były to raczej spotkania osób z jakąś wspólną pasją. Z treningu na trening grupa trenujących zmniejszała się, po prostu nie wytrzymywali tempa.

W grudniu tego roku zdałem na 6 kup - zielony pas, grupa wynosiła wtedy ok 15 osób (stałych bywalców). Osoby trenujące szybko rozwijały swoje umiejętności - co jakiś czas grupa "kontrolowana" była przez mojego Trenera. W końcu nadszedł "wielki dzień" - pierwszy egzamin na pasy. W sumie do egzaminu podeszło ośmiu ludzi. Pamiętam, że denerwowałem się bardziej o ich egzamin niż własny - udało się wszyscy zdaliśmy na upragnione stopnie (7 żółtych pasów i jeden niebieski).

Po rozpoczęciu nowego roku akademickiego, okazało się, że na Uczelni nie ma miejsca na TKD...

Treningi rozpoczęły się na terenie miasta, na jednej z wynajętych sal, sytuacja ta trwała do stycznia 2006 roku.

Wtedy, bedąc już prezesem Klubu Uczelnianego AZS, doprowadziłem do powrotu sekcji na Uczelnię. Sekcja rozwijała się bardzo dobrze, stała grupa trenujących wynosiła ok. 60 osób (w różnych grupach wiekowych). Miałem wtedy już pas czerowny - 2 kup. Przeszedłem kurs instruktora i już jako oficjalny trener zacząłem prowadzić zajęcia.

Potem przyszedł egzamin na 1 kup.

Kolejny rok akademicki zaczęliśmy od reorganizacji sekcji - większość osób trenujących kończyła studia i rezygnowała z trenigów z powodu braku czasu. Powoli sekcja rozwijała się, instruktorem - asystentem została Barbara Stępień (4 kup), która wraz ze mną ukończyła kurs instruktorski.

28.02.2007 roku zdałem egzamin na pierwszy stopień mistrzowski i wg Tradycjii TKD zostałem asystentem Instruktora - Bosabum.

Po tym wszystko potoczyło się błyskawicznie - Mistrzostwa Polski PUT, powołanie do kadry narodowej i w końcu występ na XV Mistrzostwach Świata Seniorów w TKD, które odbyły się w miejscowości Bled na Słowenii.

Po Mistrzostwach Świata razem z nowopowstałym Słupskim Klubem Sportowym TaeKwon - Do ITF "Sokdo" zorganizowaliśmy "I Letnią Akademię TaeKwon-Do", która zakończyła się wielkim sukcesem..

Aktualnie trenigi prowadzone są 4 razy w tygodniu, każdy trwa minimum 1,5 godziny zegarowej. Sekcja podzielona jest na dwie grupy - początkującą oraz zaawansowaną. Godziny rozpoczęcia treningów podane są w zakładce sekcje.

Zapraszam

admin

 

© AZS AP Słupsk
 
do góry